| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Blue |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 300m/1000ft |
| Case Back | Solid |
| Bracelet | Stainless Steel & 18K Yellow Gold |
| Dial | Aftermarket Champagne Diam |
| Movement | Self-winding |














Reviews
There are no reviews yet.