| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Blue (Aftermarket) |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Blue |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 300m/1000ft |
| Bracelet | Stainless Steel & 18K Yellow Gold |
| Insert | Aftermarket |
| Serial | 8 million |
| Movement | Self-winding |
Rolex Submariner Date 16803 40mm Aftermarket Blue Dial and Insert Two-Tone Watch
$ 9'270.00
Category: Submariner
Be the first to review “Rolex Submariner Date 16803 40mm Aftermarket Blue Dial and Insert Two-Tone Watch” Cancel reply
Related products
$ 18'500.00
$ 41'300.00






















Reviews
There are no reviews yet.