| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Material | 18kt White Gold |
| Dial Color | Pave Diamond Arabic |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | 18kt White Gold |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Rolex 116509 Cosmograph Daytona Pave Diamond Arabic Dial Oyster White Gold 40mm
$ 66'950.00
Be the first to review “Rolex 116509 Cosmograph Daytona Pave Diamond Arabic Dial Oyster White Gold 40mm” Cancel reply
Related products
Sale!
$ 1'634.00
$ 14'000.00














Reviews
There are no reviews yet.